Devynios didžiosios korporacijos – „Amazon“, „Google“, „Facebook“, „Tencent“, „Baidu“, „Alibaba“, „Microsoft“, IBM ir „Apple“ – yra naujieji dirbtinio intelekto dievai.

1 idėja: DI sukėlė revoliuciją plėtojant giliuosius neuroninius tinklus (GNT).
2 idėja: DI jau pradeda pasiekti viršžmogiško intelekto lygį.
3 idėja: DI diapazonas ir galia per ateinančius 50 metų eksponentiškai padidės.
4 idėja: Yra siauras ratas, kuris formuos DI ateitį – visų pirma žaidėjai iš JAV ir Kinijos.
5 idėja: JAV požiūris į technologijų tyrimus ir plėtrą sukasi aplink vartotojiškumą, pelno siekimą ir trumpalaikį mąstymą.
6 idėja: Kinija turi vyriausybės kontroliuojamą technologijų pramonę, kuri teikia pirmenybę dirbtinio intelekto vystymui, kuriuo siekia kontroliuoti bei dominuoti visame pasaulyje.
7 idėja: dabartinė DI vystymosi eiga ir kryptis gali sukurti žmonijai dideles problemas.
8 idėja: siekdamos apsaugoti dirbtinio intelekto ateitį, JAV ir jų sąjungininkai turi sukurti efektyvią politiką ir užtikrinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Pagrindinė žinutė:
Pastaraisiais metais dirbtinis intelektas padarė nepaprastą pažangą ir artimiausiu metu padarys dar didesnę. Deja, pirmaujančios šioje srityje devynios pagrindinės JAV ir Kinijos technologijų įmonės dėl rinkų ir vyriausybių spaudimo juda nerimą keliančiomis kryptimis. Jei per ateinančius porą dešimtmečių tai nepasikeis, tai gali būti katastrofa žmonijai. Kad būtų išvengta šios nelaimės, JAV ir jų sąjungininkai turi kuo greičiau imtis ryžtingų veiksmų.

Jus taip pat gali dominti

Back to Top